Hľadanie
E-mail info@nastrojan.sk  Telefon +421 951 657 514
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť

  Pepino Ovulačný test Dipstrip 1ks

  Ako viete, žena otehotnie, keď je bunka jej vajíčka oplodnená bunkou spermie. Ovulácia je prirodzený proces, ku ktorému dochádza každý mesiac.
  Sku: 216594
  Dostupnosť: Skladem > 5 a více ks
  do st 27.9. u Vás
  Dodacia lehota:
  Packeta do 5kg 3,74 €
  WeDo 12,56 €
  Pôvodná cena: 2,90 €
  Cena bez DPH 2,06 €
  2,06 €
  i h
  ČO JE ovuláciu? Ako viete, žena otehotnie, keď je bunka jej vajíčka (ovum) oplodnená bunkou spermie. Ovulácia je prirodzený proces, ku ktorému dochádza každý mesiac. Počas tohto obdobia sa zvyšuje hladina špeciálneho ovulačného hormónu, známeho ako Luteinizačný hormón (LH), a jeho zvýšenie možno zistiť v moči. Toto zvýšenie LH spúšťa ovuláciu, tzn. uvoľnenie vajíčka z vaječníka, zvyčajne uprostred mesačného menštruačného cyklu.
  
  Hladina LH (nárast LH) sa zvyšuje na približne 24 hodín pred ovuláciou. Test tento nárast LH rozpoznáva a tým Vám umožňuje určiť, kedy u Vás dochádza k ovulácii.
  Časové obdobie, počas ktorého môžete otehotnieť, je krátke, pretože vajíčko prežíva iba krátku dobu po jeho uvoľnení z vaječníka (okolo 24 hodín), a bunky spermie sú schopné prežiť len niekoľko dní.
  
  SPOĽAHLIVOSŤ Pri vykonaní testu v súlade s pokynmi v tomto príbalovom letáku je spoľahlivosť rozpoznanie nárastu LH vo vzorke moču vysoká. Porovnávacie testy uskutečněnév lekárskych laboratóriách preukázali 99% presnosť testu.
  
  KEDY BY STE MALA VYKONÁVAŤ TEST? Aby ste zistila, ktorý deň dôjde k nárastu LH, budete musieť realizovať testovanie moču každý deň, približne v rovnakom čase. Pre ženy s pravidelným menštruačným cyklom obvykle stačí päťdňový testovania.
  Pre stanovenie toho, ktorý deň cyklu by ste mali s testovaním začať, odpočítajte 16 dní od dĺžky Vášho cyklu.
  
  NAPRÍKLAD Pokiaľ Váš cyklus trvá 28 dní, mali by ste začať testovanie 12 dní po začiatku menštruačného cyklu.
  KEDY BY STE MALA mať pohlavný styk? Najväčšia pravdepodobnosť otehotnenia je pri pohlavnom styku vo vašich najplodnejších dňoch, kedy u Vás dochádza k ovulácii. KEDY SÚ DVA najplodnejšie DNI? Dva najplodnejšie dni začínajú dňom, kedy zistíte nárast LH a ešte zhruba dva dni potom. AKO zmeriame TRVANIE VÁŠHO mesačného cyklu? Spočítajte počet dní od prvého dňa menštruačného krvácania do prvého dňa menštruačného krvácania vášho ďalšieho cyklu. Väčšina žien má pravidelný menštruačný cyklus trvajúci zvyčajne 28 dní. ČO ROBIŤ, KEĎ MESAČNÝ CYKLUS NIE JE PRAVIDELNÝ? Ak nemáte pravidelný menštruačný cyklus, vyberte najkratší cyklus za obdobie posledných troch mesiacov a vykonajte test podľa tohto cyklu (s pomocou vyššie uvedenej tabuľky). V tomto prípade budete zrejme musieť vykonať viac ako 5 ovulačných testov, aby ste zistila Vaše dva najplodnejšie dni. AKO DLHO BY STE MALA TESTOVAŤ? Ak po 5 dňoch testovania nezískate dôkaz o náraste LH, mali by ste pokračovať s testovaním po niekoľko ďalších dní, kým nezískate kladný výsledok (naznačujúce nárast LH). Ak po troch menštruačných cykloch nezistíte nárast LH, obráťte sa na svojho lekára.
  0.0 0
  Napíšte vlastnú recenziu Zavrieť
  • Iba registrovaní užívatelia môžu písať recenzie
  *
  *
  • Zlý
  • Vynikajúce